Řešení materiálového toku pro nábytkářský průmysl

Nábytkářství, ve kterém firma působí, nebývá našim standardním odběratelem, ovšem tato zakázka poukázala na univerzalitu námi dodávaného sortimentu. Zkušenost z odlišného provozu pro nás byla velmi cenná a rádi jsme vyzkoušeli i nové postupy, které jsme navíc nově zařadili do našich dalších projektů. 

Zadání

Prvotním kontaktem ze strany firmy byla jen orientační poptávka, kterou si chtěl zákazník především zmapovat trh. Již brzy ale vyšlo najevo, že si projekt vyžaduje komplexnější řešení, než je pouhé dodání funkčních dopravníků. Šlo zároveň totiž o řešení, které by umožnilo převoz materiálů mezi stroji a balicími systémy. 

Popis

Projekt jsme řešili k maximální spokojenosti klienta, jak už je u nás standardem. Využili jsme řešení, které dobře známe a aplikovali ho i tentokrát. Do projektu byl z důvodu návrhu řešení jako celku zapojen projektant, a poté konstruktéři, kteří projekt rozkreslovali na jednotlivé položky a stroje. Využili jsme standardních válečkových drah, hydraulických zdviží, přesuven a přesuvných vozíků, které jsme přepracovali na specifické použití u zákazníka. Řešili jsme také otázku, jak usnadnit pracovníkům manipulaci s přepravovaným materiálem, jak zkrátit co nejvíce manipulační časy u strojů apod.

Se zákazníkem jsme sestavili nový layout podle jeho požadavků, které vzešly z osobních jednání. Na základě jeho potřeb jsme navrhli vhodné zařízení do každého dopravního uzlu v hale. Bylo myšleno také na zkrácení manipulačních časů obsluhy strojů, na jednoduchost systému dopravníků a především na kvalitu zařízení.


458
Dopravníků
27
Hydraulických zdviží s dopravníky
14
Přesuven
38
% zvýšení produkce výroby
mapa2

Z Opavy dodává OSTROJ zařízení do celého světa.

Máte zájem?

Vyplňte náš formulář nebo nás kontaktujte přímo, rádi se domluvíme na podrobnostech.

img
ředitel divize
Martin Čmiel
+420 553 872 220

Newsletter

Novinky z oboru a další informace o dění v OSTROJi. Odebírejte náš newsletter a vytěžíte každou informaci.